خشونت در مهد دموکراسی! نهادینه شده است + سند

آخرین مورد چهارده دسامبر سال ۲۰۱۲ تیراندازی مرگبار آدام لانزا بیست ساله در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون ایالت کنتیکت که در نتیجه آن بیست کودک و شش کارمند مدرسه کشته شدند.
نیویورک دیلی نیوز در گزارش مفصلی به تاریخچه قتل عام دسته جمعی از ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ پرداخته است.

نیویورک دیلی نیوز در گزارش خود به موارد فجیعی از خشونت و ناامنی در آمریکا پرداخته است که در ادامه می آید:
بیست آوریل سال۱۹۹۹ : اریک هریس و دایلان کیبولد دو نوجوان با تیراندازی در دبیرستان کلمبیا در کلورادو سیزده نفر را کشته و بیست و یک تن دیگر را زخمی کردند. آنها بعد از این قتل عام خودکشی کردند.از آوریل ۱۹۹۹ تا کنون ۳۰ مورد دیگر در ایالت های مختلف گزارش شده است.آخرین مورد چهارده دسامبر سال ۲۰۱۲ تیراندازی مرگبار آدام لانزا بیست ساله در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون ایالت کنتیکت که در نتیجه آن بیست کودک و شش کارمند مدرسه کشته شدند. وی قبل از این تیراندازی مادر خود را در خانه شان کشته بود.

نیویورک دیلی نیوز ۳۰ مورد قتل عام دسته جمعی در ایالت های مختلف را گزارش کرد

خشونت و قتل عام مردم به ویژه سیاه پوستان امریکائی، به عنوان مقولۀ جدائی ناپذیر فرهنگ آمریکا محسوب می شود که تمای جنبه های زندگی مردم امریکا را  تحت تأثیر قرار داده است.  وجود خشونت و نژاد پرستی در آمریکا به حدی است که هر چند ماه یک بار شاهد قتل رقّت بار برخی سیاه پوستان در آمریکا  می باشیم.این امر که ناشی از تفکر برتری سفید پوستان بر سیاه پوستان و ارزش مقیاسهای  پوسیدۀ نژادی در کشور مدعی تمدن و حقوق بشر می باشد اخیرا با قتل زن سیاهپوست ۳۴ ساله به نام میریام کری،توسط پلیس امریکا به اوج خود رسید و افکار عمومی مردم امریکا به ویژه رنگین پوستان را از جنایت وحشیانۀ پلیس  به شدت جریحه دار نمود. لازم به ذکر است، پلیس آمریکا، این  زن  سیاهپوست آمریکائی را را در مقابل چشمان فرزند خردسالش به ضرب گلوله و تنها به جرم عبور از موانع امنیتی و  با شلیک هفت گلوله به سمت وی،به قتل رساند.

نظرتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نوشته‌های تازه